צבעים וגירים

בכל בית עם ילדים ניתן למצוא צבעי משחק שונים. בין אם מדובר על טושים, עטים, עפרונות, צבעי פנדה או גירים. לפעילויות הצביעה והציור יש יתרונות מדהימים וחשובים מאוד עבור ילדים ואותם כל הורה צריך להכיר. באתר מרמלדה, אנחנו מחזיקים מבחר ענק של צבעים וגירים מיוחדים שיגרמו לילדים להתלהב ולא להפסיק לצייר ולצבוע.

יתרונות של פעילויות צביעה בקרב ילדים

לכל צבע, טוש, עפרון או גיר צבעוני, יתלוו דפים שבאמצעותם הילדים יוכלו להביא לידי ביטוי את השימוש בצבעים. לפעילויות הצביעה יש הרבה יתרונות שלכל הורה כדאי להכיר:

ידע

פעולת הצביעה בפרט עוזרת לשפר את הידע ואת היכולת הקוגניטיבית של הילד. באמצעות זיהוי קווים, זיהוי צבעים והבנה של איזה צבע מתאים לאיזה אלמנט. בכל פעילות צביעה, הילד מסיק מסקנות שישרתו אותו לפעמים הבאות.

מוטוריקה עדינה וקורדינציה

באמצעות משחק, הילדים יוכלו לשפר את המוטוריקה העדינה שלהם באמצעות פעולות שונות. אחד היתרונות המרכזיים של פעילויות הצביעה דווקא הוא שיפור הקורדינציה. הילד צריך לבצע מספר פעולות במקביל, לאחוז בצבע או בגיר, לאחוז בדף ולהטות את הדף על מנת להגיע למצב צביעה רצוי. במקביל יש חיזוק של הקשר יד עין.

השגת תחושת אושר

הילדים נולדו לעולם שבו הם לא יודעים כלום. בכל יום הם צריכים לבנות ולפתח את הידע שלהם וזו לא משימה קלה. הם לא מפסיקים לעבוד ובשבילם, כל פעולה מוצלחת היא סימן לגאווה. ברגע שהילדים מציירים או צובעים, הם מתמלאים בתחושת אושר וגאווה, תחושת זו גוברת עוד יותר שהם מקבלים אישור מהסביבה על מה שעשו. אולי זה נראה לכם טריוויאלי אך המשיכו לתת לילדים להתבטא ולהתמלא גאווה, זה תחושת מדהימה ומספקת עבורם.

ביטוי עצמי

אנחנו רגילים שהילדים מדברים איתנו כאשר הם רוצים משהו (בהנחה שהם בגיל המתאים), אבל רוב ההורים שוכחים שיש עוד דרכים להבעה עצמית, לדוגמה כתיבה וגם יצירה. נסו להבין באמצעות הדרכים השונות מה הילדים רוצים? ואולי תגיעו לתובנות שונות שלא תצליחו להגיע אליהן מדיבור.

צבעים וגירים מגרים את הדמיון והסקרנות של הילדים

ברגע שהילדים רואים צבעים, הם רואים עולם שלם של אפשרויות. הם רוצים לגעת, לנסות וליצור דברים חדשים. מלבד הצבעים והגירים הבנאליים שתוכלו למצוא בכל מקום, באתר מרמלדה תוכלו למצוא מגוון משחקים מרשים המכיל צבעים וגירים שיגרום לילדים שלכם להתלהב.

באתר, תוכלו למצוא ערכת יצירה של אבני נחל מבית National Geographic שבה הילדים יצטרכו לצבוע ולצייר על אבנים מיוחדות. ערכה זו מכילה גם עיניים קטנטנות, בעלי חיים וצמחים שיוסיפו למשחק ויעזרו לפתח את העולם בעיני הילדים.

עוד משחקים מדהימים שתוכלו למצוא באתר: קן ציור מפואר לילדים, עטים זוהרים בחושך, חוברות צביעה עם טושי קסם, צבעים המגיעים באריזות מיוחדות ועוד.

gal garel