משחקי למידה וחשיבה

לעיתים אנו ההורים, נוטים לתת לילדנו משחקים בכדי להעסיק אותם ולהעביר להם את הזמן. חשוב לזכור כי למשחקים יש יתרונות נוספים מלבד העסקת הילד. מלבד ההנאה, המשחקים עוזרים לילד להתפתח, משחקי למידה וחשיבה בפרט מאפשרים לכל ילד לפתח מיומנויות נרחבות במגוון דרכים שונות ויצירתיות.

משחקים מעשירים את עולמו של הילד ומעצימים תכונות שונות כמו תכונת הסקרנות, היצירתיות והעצמאות. בנוסף, משחקי למידה וחשיבה מאפשרים את התפתחות הדימיון, ההיגיון הבריא ומעניקים לילד הזדמנות להתמודד עם סיטואציות שונות. אם אתם תומכים בחינוך האנתרופוסופי, המשיכו לקרוא:

למשחקי למידה וחשיבה יש הרבה מה לתרום להתפתחות הילד

מאחר ומשחקי למידה וחשיבה אינם מתבצעים על אוטומט, כל ילד צריך להפעיל את הראש ולהתחיל לרכוש או לפתח מיומנויות שונות שיעזרו לו במהלך המשחק. כל מיומנות שכזאת תעזור לילד להתפתח, להתבגר ולמצוא את דרכו בעולם במהלך גדילתו.

התפתחות רגשית – משחקי למידה וחשיבה יכולים לעזור לפתח אצל הילדים מיומנויות שונות בתחום הרגשי, כמו דחיית סיפוקים, התמודדות עם תחושת כישלון או הצלחה באמצעות ניסוי וטעייה.

פיתוח יכולות קוגניטיביות – במהלך משחק חשיבה, על הילד לחשוב, לנסות לפתור ולהבין בעיות שונות. במהלך המשחק, הילד עובד על המוטוריקה העדינה ומשפר אותה בכל עת על ידי שימוש בחושים כמו מישוש, ראייה, שמיעה ואפילו טעם.

רכישת עצמאות – כאשר הילד משחק עם משחקי הלמידה והחשיבה באופן עצמאי, הוא כנראה יתקל בסיטואציות שלא נתקל בהן בעבר. כאשר אין הורה או מבוגר בסביבה, הוא ינסה לפעול במגוון דרכים שונות עד שיצליח להתגבר על הבעיה או להבין את ההצלחה. למרות שהתהליך ייקח זמן רב, הוא יתמלא בתחושות של ביטחון עצמי וערך אישי גבוה. אין ספק שזו אחת התכונות החשובות ביותר שמשחקי למידה וחשיבה יכולים לעודד לאורך זמן.

משחקי למידה וחשיבה לילדים עד גיל 3

באתר מרמלדה תוכלו למצוא מגוון משחקי למידה וחשיבה לילדים עד גיל 3. כל מותגי המשחקים הינם מהמותגים המובילים בשוק למשחקי ילדים, כמו: Melissa & DougPixxoBrainstormBuki ועוד.

תחת הקטגוריות השונות תמצאו משחקים כמו: מגדלי טבעות, קוביות למיון צורות, חוברות מדבקות, פנסים ומקרנים, ספרי אמבטיה, משחקי אתגר, משחקי דמויות ועוד.

משחקי למידה וחשיבה לילדים עד גיל 10

ילדים צריכים לשחק עם משחקי למידה וחשיבה המותאמים לגיל שלהם. מאחר והילדים לא מפסיקים להתפתח וללמוד, הם צריכים לאתגר את עצמם בכל פעם מחדש ולהתחדש עם משחקים מאתגרים יותר. לילדים גדולים יותר שכבר מאוד סקרנים ורק רוצים להפוך לחכמים יותר, תוכלו למצוא באתר מרמלדה מגוון עצום של משחקים.

כל המשחקים שבאתר נבחרו בקפידה ומניסיון, מלבד האתגר והחשיבה, הילדים מוצאים את עצמם נהנים ומשחקים בהם שעות: ערכות פעילות (בתחומים כמו קסמים, ארכיאולוגיה, ניסויים, נוסחאות),  רובוטים, לוחות משחק ועוד.
gal garel