משחקי דמיון

כהורים, אתם בטח מזהים שמגיל קטן, הילדים מפעילים את מיומנות "הכאילו", הם מדמים פריטים למשהו שהם מכירים, מתחילים לשחק עם הדימיון וכמובן אתם זורמים איתם. הילדים מייצרים לעצמם עולם דמיוני והוא מגיע מהעולם הפנימי שלהם במטרה לעזור להם להתמודד עם המציאות. לכל ילד את יש הקשיים שלו ואין ספק שהדמיון עוזר.

חשיבותם של משחקי דימיון

אם עד עכשיו, הבנתם את חשיבותם של משחקי דמיון רק באופן אינסטינקטיבי, כעת תוכלו להבין מה עומד מאחורי משחקי דמיון ואולי תמצאו יתרונות נוספים שלא הכרתם:

דרך לעבד רגשות שונים – ילדים חווים את הרגשות שלהם בעוצמה גבוהה ולעיתים הם לא יודעים כיצד לבטא אותם במילים. דרך משחקי דמיון הילדים יכולים להביע את כל הרגשות שלהם: עצב, כעס, שמחה ואפילו רגשות מעורבים יותר: תחרותיות, שנאה או קנאה. הרי ביום יום, שלא בתוך משחק, הילדים מנסים להימנע מהפגנת הרגשות מאחר ואולי הם לא יתאימו לנורמות החברתיות.

שיפור המיומנויות החברתיות –
 במשחקי דמיון עם אחרים, שהם לא קונבנציונליים (משחקי קופסא לדוגמה), הילד יכול להפנים ולשפר את מיומנותו החברתית: להבין מהו ניצחון ומהו הפסד, להבין מהי תחרות, איך להתחשב באחר, איך לקבל החלטות ולהבין מהו ניסוי וטעייה?

שכלול מיומנות האמפתיה –
 כל הורה רוצה שהילד שלו יהיה אמפתי, שהוא ידע להכיר ברגשות של אחרים ולכבד אותם. באמצעות משחקי דמיון, הילד יכול למצוא את עצמו משחק תפקידים שונים ומתנסה בהכרותיהם של אנשים שונים מעמדות שונות.

שיפור המיומנויות הקוגניטיביות – ברגע שילדים משחקים עם משחקי דמיון הם מנסים לחקות משהו, בין אם זה תפקיד מסוים, אדם שהם מכירים או אפילו חפץ. אופי החיקוי מאלץ את הילדים לזכור פרטים, להבין מאפיינים מיוחדים של כל פריט או אדם ולחזור עליהם. כל אלו משפרים את המיומנויות הקוגניטיביות ועוזרים לילדים להתפתח בדרך מהנה וכיפית.

תעזרו לילדכם להפוך לכל מה שירצו באמצעות משחקי דמיון איכותיים ומקוריים

באתר מרמלדה, איחדנו עולם שלם של משחקי ילדים. חלקם יותר מוכרים, אחרים יהיו יותר פרקטיים, אך רובם המוחלט מקוריים ואיכותיים. אפשר לראות כי לילדים, בגילאים השונים, יש תחומי עניין שמושכים אותם, אולי תחומים אחדים יותר מאחרים. עזרנו לכם ההורים להפוך את החלום של הילדים למציאות ולעזור להם לדמיין כל מה שירצו באמצעות משחקים מדהימים.

בין המשחקים שתוכלו למצוא באתר: תחפושות שונות מבית Melissa & Doug, ערכות בכל נושא, חוברות צביעה, שטיחי פעילות, בית בובות, משחקי דמויות ועוד.

אם הילדים מתעניינים בעולם הבישול והאוכל בפרט, עזרו להם לחלום בגדול באמצעות משחקים מציאותיים: דלפק ותנור להכנת פיצה, ערכה להכנת פסטה, ערכה להכנת סושי, סט להכנת קאפקייקס, סט להכנת כריכים, ערכת בישול, ערכת אפייה, ערכת קפה ועוד.

כל חלום יכול להתגשם ולכם רק נשאר לבחור. כל המשחקים האיכותיים והמקוריים מחכים לכם באתר. בחרו את המשחקים המתאימים לילדכם והחלו לצלול לשעות של משחק והנאה.
gal garel