ערכות יצירה

בכל בית עם ילדים בוגרים, תוכלו למצוא ערכות יצירה, חלקן סגורות, חלקן פתוחות, כאלה שהשתמשו בהן פעם אחת וכאלה שהשתמשו בהן שוב ושוב עד שכל החלקים הלכו לאיבוד. לערכות יצירה יש כל כך הרבה יתרונות עבור ילדים וכן גם עבור ההורים. החל משעת משחק מלאה בכיף, ועד לפיתוח מיומנויות כמו סקרנות, עצמאות ופיתוח הדמיון.

ערכות יצירה לילדים - עולם של הפתעות


כל ערכת יצירה, מכילה מספר רב של אלמנטים שיעזרו לילדים בהכנת היצירה. תחשבו על כך, ברגע שהילד פותח את קופסת הערכה ונחשף לכל מה שיש בפנים, נעתקת נשמתו. הוא צריך להבין מהם כל האלמנטים, מה הם עושים, איך לחבר אותם ביחד ובמיוחד, איך לייצר את היצירה שאליה הוא כל כך שואף להגיע.

לערכות יצירה יש קסם שלעיתים קשה להסביר במילים. בעקבות כל האלמנטים בערכה ובעקבות כל מה שהערכה יכולה להיות, הילדים לא מספיקים להתלהב ולשמוח. הרי, גם אם מדובר על ערכת יצירה של צמידים, הילד או הילדה יכולים להתלהב מכל החומרים שניתנים להם, הם צריכים להתחיל לחשוב כיצד הם רוצים שהצמיד שלהם יראה? איזה צמיד הם יכינו לאמא? ואיזה צמיד הם יכינו לאבא?

עצם המחשבה על הרעיון הראשוני, על התהליך אותו הם יצטרכו לעבור ועל התוצר הסופי גורמים לילדים תחושת אושר. במקביל, הם נהנים משעות של כיף והנאה ומפתחים יכולות שונות: היכולת לעקוב אחרי הוראות, לחשוב על רעיון, להכין תוצר, לסדר אחריהם ועוד.

איך לבחור את ערכת היצירה המתאימה לילדים?

לכל ערכת יצירה יש תחום אליו היא משתייכת. כדי לבחור את הערכה המתאימה ביותר לילדיכם, תוכלו לשאול את עצמכם, מה הוא אוהב? בין אם מדובר על דמות מסדרת טלוויזיה, או שיש תחום שמסקרן אותו, אולי הוא אוהב לצייר? או שהוא אוהב להרכיב? וגם, חשוב לשאול אותו מה היה מעניין אותו ומה הוא היה רוצה ליצור?

מאחר ויש מגוון עצום של אפשרויות, תמיד כדי לצמצם למספר אפשרויות מועטות ולהציע לו אותן, האינסטינקט שלו יעזור לכם לבחור לו את הערכת המתאימה.

עליכם לזכור כי לכל ערכה יש את הקסם שלה, את המיומנויות שהיא מביאה לידי ביטוי ותהליך שונה שיוביל ליצירה. אם ברצונכם לפתח את הסקרנות ואת הלמידה אצל ילדיכם, מומלץ לבחור לו משחק שרחוק מתחומי העניין שלו, אך במקביל משחק שיסקרן אותו ויעזור לו להתפתח לעולמות חדשים.

באתר מרמלדה תוכלו למצוא מגוון עצום של ערכות יצירה

אנחנו דואגים לייבא ערכות יצירה מכל התחומים, כאלו שיתאימו לבנות, לבנים, לילדים קטנים יותר ולילדים גדולים יותר.

בין הערכות המיוחדות שתוכלו למצוא אצלנו: ערכת עיצוב אופנה, ערכת יצירה אבני נחל, ערכה ליצירה בצבע, ערכת יצירה בפסיפס, ערכת יצירה וציור על טאבלט, ערכות צביעה ועוד.

gal garel