פאזלים לילדים

כולנו גדלנו על פאזלים וזהו אולי משחק הילדים הפופולארי ביותר. עם הזמן והחידושים של העולם המתקדם, נוספו למשחקים עוד ועוד אלמנטים שיעשירו אותו, אך ברור לכם שפאזל פשוט יכול לעשות את העבודה. פאזלים לילדים הכרחיים בכל בית ואיתם הילדים יכולים להעביר שעות של המשחק.

עם כל כך הרבה יתרונות, פאזלים לילדים הם חובה בכל שעת משחק

מלבד העסקת הילדים, לפאזלים יש כל כך הרבה יתרונות ולכן חשוב להרגיל את הילדים למשחקי פאזל מגיל קטן:

שיפור הריכוז – באמצעות המשחק בפאזל, הילדים יכולים להתרכז במשהו אחד ללא הפרעה. כך הם יוכלו לשפר את יכולות הריכוז שלהם. נסו להתאים את רמת הקושי של הפאזל לגיל הילד כך שהמשחק יהיה אפקטיבי וישרת את המטרה, שהילד לא ילך "לאיבוד" ולא יפיק את התועלת הנדרשת.

תיאום עין-יד ושיפור המוטוריקה העדינה –
 הרכבת פאזל כוללת תנועות בפרק היד, באצבעות ובידיים. פאזל יכול לעזור לילד לתרגל את המיומנויות הנדרשות לשיפור יכולת האחיזה. בנוסף, כל הנחת חלק מצריכה תיאום בין העין לבין היד, הם צריכים להבין איפה המיקום הנכון ולבצע את הפעולה. משחק בפאזלים מגיל קטן, יעזור לשפר את המיומנויות ולפתח אותם מוקדם יותר.

תפיסה מרחבית – פאזל הוא עולם שלם. חתיכה אחת מהווה חלק מהתמונה הגדולה והתפקיד של הילד הוא לזהות מהי התמונה ולהרכיב אותה. על מנת להרכיב את הפאזל, על הילד להבחין בין צבעים שונים, צורות שונות ובעיקר להסתכל על התמונה הגדולה כדי להבין לאיפה כל חלק מתאים. כל אלו, ביחד עם תרגול ניסוי וטעייה, עוזרים לילד לשפר את התפיסה המרחבית.

למידה – בדרך כלל, לכל פאזל של ילדים יש תחום מסוים שעליו הילד יכול לעבוד. לדוגמה פאזלים של צורות שונות, מספרים, אותיות ועוד. המשחק המהנה בפאזל יעזור לילד להכיר ולתרגל את התחום בו הוא שיחק.

שיפור הזיכרון – פאזלים הם לא משחקים חד פעמיים. במהלך משחק בודד בפאזל, הילד מתאמן על הזיכרון ועל יכולת ההתאמה של חלקים שונים. גם במהלך המשחקים הבאים, הילד מתאמן על היכולת לזכור מה הוא עשה בפעם הקודמת ולנסות לשחזר אירועים. לכן, תנו לילדים לשחק בפאזלים כמה וכמה פעמים, גם אם הם מצליחים ונראה שנמאס להם, הם ממשיכים לפתח את יכולת הזיכרון.

באתר מרמלדה קיים מבחר פאזלים עשיר שילדים אוהבים

רוב הפאזלים שתמצאו באתר מרמלדה הם של מותג משחקי הילדים המצליח, Melisa & Doug, מותג איכות בטיחותי שעומד בכל תווי התקן, מותג שילדים והורים פשוט אוהבים.

בין הפאזלים שתוכלו למצוא באתר: פאזל מגנטי כלי תחבורה, פאזל עץ כלי תחבורה, פאזל כלי נגינה, פאזל עץ חיות חווה, פאזל אותיות באנגלית, פאזל נסיכות וגם פאזל צלילים.

לסיכום, פאזלים לילדים הם המשחק המושלם


אם אתם מחפשים את המשחק או את המתנה המושלמת לילדכם, הבחירה האולטימטיבית היא בפאזל. הפאזל הוא משחק שתמיד כיף לקבל, הוא מלא ביתרונות להתפתחות הילד, הוא מהנה ותמיד האיורים יהיו שונים ומלהיבים. עם הזמן, נסו לגוון לילדים בפאזלים עם איורים שונים ובדרגות קושי עולות ובאופן מידי תראו את השיפור.

gal garel