מעולם לא חשבתי במה יתעניינו הילדים שלי בעתיד עוד לפני שהגיעו לעולם, אולם ברגע שנכנסתי להריון עם הילד הבכור שלי, בעלי ואני חשבנו לעצמינו מה יהיה טוב בשבילו. בעלי רצה כדורגל קטן שילך בעקבותיו, אולם החלום הזה התנפץ שתי שניות אחרי שהבן שלנו עלה על המגרש. או אולי הדבר קרה אחרי שהוא אמר שהחלק המועדף עליו בכל האימון הייתה הפסקת השתייה. מאותו הרגע הנמכנו ציפיות ממנו ואפשרנו לו להוביל את דרכו עם תחומי העניין שלו כך שבטח תוכלו לדמיין לעצמכם את ההפתעה וההתרגשות שלי ברגע שהוא שאל לגבי תחום האריגה.


הבנים הקטנים שלי צפו בי אורגת במסגרת בית העסק הקטן שלי במהלך השנתיים האחרונות, אולם מעולם לא חשבתי שירצו להתנסות בסוג זה של יצירה. ביום שהבן הבכור שלי ביקש שארכוש לו נול משלו ליום הולדתו ה-4 כך שיוכל לארוג עם אימא, מיד הזמנתי את נול האריגה הרב יצירתי.

אחד החלקים הטובים ביותר בכל הקשור לאריגה הוא שהחומרים בהם תוכלו לעשות שימוש אינסופיים. יש לי סליק גדול של חוטי צמר כך שחיתוך חתיכות במספר צבעים ומרקמים שונים הפכו להנאה צרופה עבור בני.


החלטות, החלטות....

כמו כן ארגנו גם עם רצועות של בגדי גוף ישנים לתינוקות, מנקי צינורות, שרשראות דקורטיביות של ימי הולדת. האמת שאם הפריט ארוך ושטוח, ניתן לארוג אתו!

הפרס של היום, חיתוכי חוט באורך של כשני רגל

בני טרם למד לעשות קשרים, לכן עזרתי לו באמצעות השחלת חוטי היסוד באריגה (החלק העליון והתחתון של האריגה). לאחר מכן הייתה לו את היכולת להשלים את רוב הפרויקט לחלוטין בעצמו בעזרת מחט העץ הידידותית לילדים שסייעה לו להעביר את רצועות חוט האריגה מעל ומתחת לסירוגין.

בטח חזרתי על ההשחלות "מעל, מתחת, מעל, מתחת" מאות פעמים...

למרבה המזל בשביל שנינו, פעילות האריגה הייתה מאוד סלחנית. ניסיתי להתאפק ולא להגיד דבר ולהילחם בנטיות הפרפקציוניסטיות שלי כשהבן שלי לא תמיד עשה באופן מושלם את תנועות המעל/מתחת לסירוגין שלו, אבל למען האמת כל זמן שהוא הצליח ברובן זה היה מושלם בשבילי.

זה עזר לו לזכור שהוא רצה לעשות את ההפך (מעל לעומת מתחת) של מה שיש לכל חוט בשורה מתחת.

החלק האהוב על בני בכל הפרויקט הזה היה להשטיח את חוטי האריזה למטה. להלן טיפ שיעזור לכם להפוך את האריגה שלכם להדוקה מדי באמצע: כאשר אתם אורגים חתיכת חוט צמר מצד אחד לצד שני, עשו זאת בצורת קשת. לאחר מכן קחו מזלג או מסרק עם שיניים רחבות והשטיחו את הקשת כלפי מטה. ילדים אוהבים מאוד את החלק הזה בפעילות וזה אמור לגרום לצדדים להישאר בצורה אנכית במקום שיתהדק מדי ויצירת צורה של שעון חול.


שימוש במסרק להשטחת קשת חוטי האריגה, החלק האהוב עליו!

ברגע שהבן שלי החליט שיצירת האמנות שלו הושלמה, עשיתי כמה קשרים, תליתי אותה, וזהו סיימנו!

https://youtu.be/X0nCHLtMbDE

על מנת להכין שזירה חדשה באמצעות מלאכה עתיקה זו, נול האריגה של Melissa and Doug כולל גם שלושה שטיחי קיר עם תמונ

בני מבקש כמעט על בסיס יומיומי להתחיל פרויקט חדש עם נול האריגה שלו. הוא הבין את התהליך מהר מאוד וגאה בפרויקטים המוגמרים שלו. האם יצירת אמנות שיכולה להעסיק את זמנו של בני הקטן במשך כמעט שעה יכולה גם לפתח את האונה הימנית שלו במוח ואת המיומנויות המוטוריות העדינות שלו?? האמא הזו מרימה שתי אצבעות לייק לאישור התשובה על כך.

ילד גאה ביצירה הארוגה המוגמרת הראשונה שלו.

gal garel