•  

מגפת המסכים אצל ילדים

מגפת המסכים אצל ילדים או צעצועים הם הרבה יותר ממשחק -

ילדים מאד אוהבים צעצועים, אין ילד שלא אוהב ללכת לחנות צעצועים ואין ילד שלא ימצא מה לקנות שם, אך צעצועים הם הרבה יותר ממשחק וכיף, צעצועים איכות- בהתפתחות הדמיון או בחשיבה מוטורית, פיתוח מיומנויות הקשורות לתחושות (ראייה, שמיעה, מגע), יכולות תנועתיות גסות ועדינות, (כולל למידה דרך תהליך ניסוי וטעייה).

תינוקות וצעצועים- תינוקות כמהים ללמוד מהסביבה שלהם, הם רוצים לחוש, להרגיש, וללמוד. כל צעצוע חדש הוא כמו חוויה חדשה בשבילם, כל צעצוע יכול לעורר ולחזק בתינוק משהו חדש - חוש הריח, חוש המישוש ואפילו חוש השמיעה, צעצועים למשל שמפיקים צליל מוסיקה יכולים מאוד לעזור בהתפתחות השמיעה של הפעוט כך בסדרת הפאזלים צליל ושמע שלנו, כמו כן צעצועים גם יכולים לעזור בהתפתחות המוטורית ופיתוח הכישורים הטכניים. כך למשל בנייה בבלוקים או בלגו דורשת מהם יכולת מוטורית וגם חשיבתית ותכנונית.

צעצועים לילדים בגילאי שנתיים – שלוש,  לילדים בגיל זה ישנו מגוון עשיר של צעצועים וגם מוחם הרבה יותר מפותח וכך גם הכישורים והמיומנויות שרכשו. כמובן שהילדים יכולים לשחק בצעצועיהם  כפי שהיו כתינוקות אך בגיל הזה חשיבתם של הצעצועים כבר גבוה יותר ונדרשים צעצועים מורכבים יותר ועשירים יותר להמשך התפתחותם עם דגש על דמיון, מקוריות ויצירתיות, למשל משחקי אוכל ודמיון מעץ, משחקי זיכרון בגיל הזה הם מצוינים להתפתחות החשיבתית של ילדכם, הם צריכים לזכור את החלקים ולהתאים אותם אחד לשני וזה דורש מאמץ חשבתי.

ילדים בבית ספר, גיל זה של בית ספר הוא בדיוק הזמן שבו ילדים צריכים להתחיל ליישם את כל הכישורים והמיומנויות שרכשו קודם לכן  וללמוד ישנם המון צעצועים בשוק שיכולים לעזור לילדכם להתחיל ללמוד נושאים שונים ומגוונים. והרי, צעצועים זו דרך נהדרת ללמוד על אותיות א'-ב' ספרות ומספרים. מספרים למשל, מכיוון שמספרים זה אולי לא הנושא הכי מעניין במיוחד את כלל הילדים, אז הצעצועים הופכים את הלמידה לכיפית ומעניינת יותר, הם חווים את הלמידה דרך המשחק ככה גם החומר הנלמד מובן יותר ובהיר.

ילדים יכולים ללמוד המון ממשחקים, שהילדים לומדים דרך הצעצועים זה נותן להם הזדמנות לחוות את הלמידה בצורה שונה וחווייתית, שאתה נותן לילד שלך צעצוע מלמד עם ערך זה גם נותן לילד שלך ללמוד בצורה כיפית וגם הגישה של שלו כלפי למידה היא חיובית מכיוון שהוא למד אותה בדרך חיובית וחווייתית.

לגבי ילדים גדולים יותר בגילאי 6 שנים ומעלה, מומלץ להיעזר בערכות מדע מרתקות המדריכות ומאפשרות ניסויים מדעיים מרתקים במגוון נושאים כגון: חשמל, אלקטרוניקה, פיזיקה וכימיה.

לא פחות חשוב ותורם ממגפת "המסכים" המקיפה את ילדינו בכל גיל ובכל שלב התפתחותי.

 

 

מגפת המסכים אצל ילדים
טואול - בניית אתרים