הירשם או התחבר 

כאן בשבילך, גם בווטסאפ 24/7
04-6885488   052-9572506

  •  
  •  

חיפוש :

ציור אצל ילדים – כיצד הוא מתפתח וכיצד אנו ההורים נוכל לתמוך בו.

אפילו ילדים קטנים אוהבים לצייר ולהיעזר בערכות יצירה לילדים. הם מוקסמים כאשר הם נוסעים על הנייר עם צבע פסטל או עיפרון ולהשאיר עקבות צבעוניים. מדובר בצעד התפתחותי משמעותי ביכולות הקוגנטיביות והמוטוריות של הילד ואפילו יש בכך כדי להשפיע על ביטחונו העצמי. לכל תינוק דחף מולד ליצור משהו. כאשר ילדך מצייר או מקשקש משהו בעצמו, זהו ביטוי של גאווה יצירתית משלו. אווירה יצירתית חשובה במיוחד בצעדים הראשונים לכן מומלץ להתלוות לילדך לכוון ולעודד את הצעדים הראשונים בציור.

כשחושבים על צעצועים התפתחות לילדים – זה יכול להיות הרבה מעבר לבובות ומשחקים למיניהם. לפעמים הורים מתלבטים אם לצייר יחד עם ילדיהם. אמהות ואבות חוששים שילדם יצייר הכל בשבילם  כך שיעכב את התפתחות היצירתיות שלו. אך מחקרים מראים כי: "גם אם ילד מנסה מדי פעם להעתיק את המבוגר, אפשר לתת לזה לקרות ללא היסוס. במצב כזה ניתן ללוות את הציור של ההורה בכמה מילים, למשל: "כאן על הגדה יושב עכשיו סבא עם חכה ארוכה- והדגים כבר שוחים שם. והנה הבית הקטן שבו מתגורר הסבא. ומיד שני נכדיו באים בריצה. הם רוצים לראות אם הסב כבר תפס דג. סיפורים קטנים כאלה מעניקים לדמיונו של הילד שוב דחפים חדשים ומעודדים אותו ליצור סיפור מצויר משלו.
כך יוצא שלהורים יש תפקיד חשוב כאשר מציירים עם ילדים. הקטנים מקבלים דחפים לציור שלהם. כל ילד לפי קווי הדמיון המתאימים לגילם.
אנו בחברת מרמלדה ילדים מודעים לצרכים היצירתיים של הילדים ולצורך שלהם ליצירתיות והגשמה עצמית אך יחד עם זאת מודעים ל"סכנה"  של ילד בן 3 עם טוש או צבע ביד וללא השגחת מבוגר שיכול להפוך את קיר הסלון החדש או הטפט האופנתי בחדר השירותים ללוח ציור !!!
לכן הבאנו מבחר גדול של טושי מים וטושי קסם לילדים מבית melissa and doug  – הצבעים נמצאים בעצם על גבי דפי העבודה ואילו הטוש מכיל פשוט מים. הצבעים מתגלים כאשר הילד עובר עליהם עם הטוש. הילד נהנה ומבלה ביצירה עצמאית וצביעה והבית….נשאר נקי ושלם !!
כאשר אנחנו בפיקוח צמוד עם הילד ניתן לצבוע יחד עם הילד את מבחר חוברות הצביעה שלנו גם מבית מליסה ודאג או פשוט סתם לצייר יחד על דף לבן חלק – הכי כיף אבל דורש ליווי ופיקוח צמוד מצד ההורה אלא אם אתם בבית של מישהו אחר 🙂
אנו יבואני צעצועים מזה הרבה שנים מקפידים להביא לכם רק צעצועי איכות ומשחקי איכות ממותגים בינ"ל איכותיים.

טואול - בניית אתרים