הירשם או התחבר 

כאן בשבילך, גם בווטסאפ 24/7
04-6885488   052-9572506

  •  
  •  

חיפוש :

על קצה המזלג, רכישת כישורים תוך משחק עם ילדים הסובלים מאוטיזם

עצות, על קצה המזלג, לרכישת כישורים תוך משחק עם ילדים הסובלים מאוטיזם גם לקלינאיות תקשורת
אנו במרמלדה ילדים מאמינים כי בכוחו של משחק לשפר ולהעצים מיומנויות וכישורי למידה חשובים לחיים.
צעצועים מהנים ויעודים יכולים לשמש כלי עזר חווייתיים ולסייע בכך יחד עם פעילות משחק משותפת עם הילד\ה.
כך למשל חיזוק המיומנות של גמישות מחשבתית – ילדים שאוהבים משחקי רכבות.
מחקרים מצאו לאחרונה קשר בין ילדים הסובלים מ ASD ואהבה לרכבות. ניתן להיעזר בעובדה זו וליזום משחק מודרך עם הילד בערכת רכבת צעצוע מעץ שלנו.

ילדים הסובלים מ ASD מעדיפים את הדרך שלהם בלבד לבצע דברים ולא מוכנים לשקול חלופות אחרות לביצוע. משחק הרכבת מעץ שלנו יכול דווקא לעזור ולעודד בפועל אימוץ הרגלי חשיבה גמישים יותר שהרי, עם מגוון גדול של פסי רכבת מודולריים קיימות דרכים שונות להגיע לאותו המקום, למשל ניתן להיוועץ עם הילד אם הוא מעדיף להגיע למגדל המים על ידי בחירת הפסים המובילים שמאלה ומסביב או אולי ימינה ולמעלה ....

אתה יכול גם לומר, "בחירה טובה: הפעם נלך שמאלה ומסביב, ואולי בפעם הבאה אנחנו יכולים ללכת ימינה למעלה!" הדגשת דרכים מרובות לעשות את אותו הדבר עשויה לעזור לפתח את הגמישות בקבלת החלטות אל מול אתגרים.

כיצד לעודד מיומנויות פרספקטיבה או נקודת מבט של האחר – לכל ילד\ה קיים דמיון עשיר אך ילדים הסובלים מ ASD עשויים להתקשות בהבנת נקודת המבט של האחר, אפילו קריאה והבנת שפת הגוף שלו או תווי פניו המשתנים. משחקי תפקיד שונים יחד עם הכוונה ועידוד יכולים לעזור ולשפר מיומנויות חסרות אלו. כך למשל ניתן להיעזר במשחק חנות מכולת שלנו עם שלל האביזרים הנלווים אליו  ולשאול את הילד: " איך מרגיש הקופאי במכולת שבאים לשלם לו עבור המוצרים?"  "האם הוא צריך לדאוג לעמדת קופה מסודרת?" "כיצד?"  "איך מרגישים האנשים בתור לקופה?"

אנו במרמלדה ילדים, מייבאים שלל צעצועי עץ התפתחותיים לילדים, באיכות מעולה ועם ערכים מוספים בהם ניתן להיעזר לפיתוח וחיזוק מיומנויות וכישורים גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

טואול - בניית אתרים